Translate

НОВИНИ

ЗАКЛЮЧИТЕЛЕН КОНЦЕРТ ПО ПРОЕКТ В

ПАРТНЬОРСТВО С НУФИ "ФИЛИП КУТЕВ", КОТЕЛ,

РЕАЛИЗИРАН С ФИНАНСОВАТА ПОДКРЕПА НА

НАЦИОНАЛНИЯ ФОНД "КУЛТУРА" ПО ПРОГРАМА

"ТВОРЧЕСКО РАЗВИТИЕ" 2022

"За пръв път пяхме православна музика с хор от народни музиканти. Тези деца бяха обучавани от нас, но за много кратко време. Въпреки това досега не съм имал такова усещане. Никога до сега не бях изпитвал такава мощна и чиста енергия с такава сила да ме понася нагоре! Тези деца са на нашия род. Те носят неговата  чистота, почтителност, мъдрост и вдъхновение и понеже са музиканти, в пеенето влагат сърце, а не рутина. Въздействието, което постигат е необяснимо силно! Този път сме доволни! Публиката - също, дори и правостоящите слушатели и зрители! Браво деца, браво! Беше незабравима концертна вечер!!!" - думи на композитора Георги Попов, един от ръководителите по проекта.

Снимки от концерта: Facebook



КОЛЕГИУМ ОСАННА В УНГАРСКАТА СТОЛИЦА

Центърът на Будапеща. Един пример за урбанистична хармония. И в него едно прекрасно и уютно място със сърдечни и мили домакини - Българският културен институт в Будапеща. Красива и уютна зала с прекрасна акустика. От фотосите във фоайето ни гледат едни от най-добрите български изпълнители и създатели на прекрасни творби. Цялата база на института бе предоставена на изпълнители от „Колегиум ОСАННА“, за да се почувстваме като у дома си в един от центровете на Европа и с вдъхновение да проведем много полезни репетиции, докато очакваме началото на нашия концерт... а той беше чудесно организиран. Въпреки лошото време (дъжд, гръмотевици), въпреки есенната няколкодневна ваканция, въпреки особения за Унгария национален празник, в концертната зала на БКИ дойдоха много българи, унгарски творци деятели на културата, приятели на България. Българският посланик г-н Христо Полендаков уважи с присъствието си Деня на будителите и удостои концерта с нужното в такива моменти дипломатическо внимание.

Програмата бе изградена от светски и православни произведения. Кантати за гласове и пиано от Георги Попов по стихове на Иван Вазов от „Епопея на забравените“ – „Раковски“, „Левски“ и „Паисий“ и „Лейди Странгфорд“ от „Тъгите на България“, „Азбучна молитва“ по текст на еп. Константин Преславски и „Похвала за цар Симеон“ по аноним от Х век. Всички православни песнопения бяха свързани с Деня на народните будители.

Домакините, в лицето на директора г-н Пейков и неговата сътрудничка г-жа Таня Кръстева, представиха накратко изпълнителите и дадоха началото на празничния концерт. Още от първите думи на „Отче наш“ в залата снизходи прекрасно благодатно настроение. Колкото повече неща изпълнявахме, толкова по-силно чувствахме доверието на слушателите, което постепенно се превръщаше във все по-силно и по-силно емоционално преживяване. В очите имаше сълзи, предизвикани от свети спомени, сълзи от радост, сълзи от мъдрост, преминали в края на концерта в спонтанен възторг, изразен чрез дълги аплодисменти и Многолетствие.

Прекрасното тържество изпълни своята цел – бе почетена паметта на нашите национални герои, светители и просветители, а унгарските гости се запознаха с едни от най-светлите личности и страници от историята на България. От сърце благодарим на взискателната и сърдечна публика и на прекрасните организатори г-н Пламен Пейков и г-жа Таня Кръстева!





КОНЦЕРТ НА "Колегиум ОСАННА" по

повод ДЕНЯ НА БУДИТЕЛИТЕ в

Българския културен институт в Будапеща


На 31 октомври 2023 г. (вторник) в залата на Българския културен институт в Будапеща "Колегиум ОСАННА" ще представи програма, посветена на Деня на будителите. В програмата са включени малки кантати от Георги Попов по стихове на Иван Вазов и старобългарски текстове: "Раковски", "Левски", "Паисий" от "Епопея на забравените", "Лейди Странгфорд" от "Тъгите на България", "Азбучна молитва" от еп. Константин Преславски и "Похвала за цар Симеон" по аноним. На празничния концерт ще прозвучат и старинни и съвременни български православни песнопения от Неофит Рилски, Добри Христов, Георги Попов и аноними.
Колегиумът е в състав: д-р Елица Христова - диригент, пианист, мецосопран; Георги Попов - композитор, баритон; Велислава Скрильова - сопран; Боряна Терзиева - алт; Борис-Михаил Попов - бас.



КОНЦЕРТИ НА "Колегиум ОСАННА"

 В ИТАЛИЯ


От 11 до 22 септември 2023 г. по проект "България-Италия", реализиран с финансовата подкрепа на Националния фонд "Култура" по програма "Мобилност 1" 2023, "Колегиум ОСАННА"  изнася поредица от концерти в Рим, Ватикан и Абруцо. Музикантите са включили в програмата си старинни и съвременни песнопения, написани или обработени от Георги Попов. В рамките на проекта са предвидени и много срещи между екипа на "Младежко сдружение-България" и културни организации в Италия, за създаване и развиване на дълготрайни сътрудничества. 









ЛЯТНО АТЕЛИЕ

ВАРНА, 17 - 21 ЮЛИ



Курс за любители диригенти 

По време на ателието ще се проведат занятия по три предмета: 
МАНУАЛНА ТЕХНИКА
ДИШАНЕ, ЗВУКОИЗВЛИЧАНЕ, АНСАМБЛОВОСТ
РАБОТА С ПАРТИТУРА (монодия и многоглас - еднороден, смесен)

Участниците ще получат Диплом с оценки по трите дисциплини.

Курс за любители певци

По време на ателието ще се включат в занятията:
ДИШАНЕ, ЗВУКОИЗВЛИЧАНЕ, АНСАМБЛОВОСТ
РАБОТА С ПАРТИТУРА (монодия и многоглас - еднороден, смесен)

Участниците ще получат Диплом с оценки по двете дисциплини.
За да се запознаят с диригентската жестикулация, певците могат да присъстват и на часовете по мануална техника с диригентите.

Заявката за участие трябва да бъде в свободен текст с информация за имената на кандидата и контакти за връзка. Тя може да бъде изпратена на e-mail: msbg2006@abv.bg, в страницата на проекта във Фейсбук   https://www.facebook.com/patelie22/ или на тази страница. 
Информация на телефон: 0877 726 494


02-05-2023

ПОКАНА ЗА СВИКВАНЕ НА ОБЩО СЪБРАНИЕ

Управителният съвет на сдружение с нестопанска цел „Младежко сдружение-България” на основание чл. 23 от Устава на сдружението, във връзка с чл. 26, ал. 1 от ЗЮЛНЦ и на основание решение на Управителния съвет от 28 април 2023 г. свиква редовно ОБЩО СЪБРАНИЕ, което ще се проведе на 02 юни 2023 г., от 18.00 часа в гр. София, ул. „Кърниградска” №2, вх.Б, ет. 4, ап. 8, при следния ДНЕВЕН РЕД:

1. Представяне и гласуване на Отчетен доклад на Управителния съвет на сдружението за дейността на „Младежко сдружение-България” за 202г.;

2. Представяне и приемане на Годишен Финансов отчет на Управителния съвет за 202г.;

3. Информация за текущи и предстоящи участия в програми за финансиране през 2023 г.;

4. Разни.

В случай, че не се явят необходимия брой членове, на основание чл. 27 от ЗЮЛНЦ, Общото събрание ще се проведе от 19.00 ч. на същото място и при същия дневен ред и ще се счита редовно, независимо от броя на явилите се членове.

Д-р Елица Христова

Председател на УС


24-02-2023

В началото на тази година в Национално училище за фолклорни изкуства "Филип Кутев" град Котел поставихме началото на сложен, дълъг и задълбочен изследователски процес по проект на Младежко сдружение-България, реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ по програма “Творческо развитие”, модул "Организатори", 2022. Той има теоретико-практическа насоченост. Децата - ученици, участници в изследването - ще се запознаят с приликите и взаимопроникването между гръцката църковна музика днес (в употреба и в българската православна църква) и останали до наши дни особени белези и звукореди в тракийската народна музика; с проблемите на исонирането (вокално и инструментално); с функциите на подосновните тонове, хиатусите, диатоничните звукореди, употребата на четвърт тоновете в мелизматичната система и други.

В това изследване ще насочим вниманието на децата към малките звукореди (трихорди, тетрахорди, пентахорди и т.н., и разнообразните им строежи). Тук се съдържа безценно знание, наречено стара ладова хармония. Многообразието на акордите, изграждащи тази система и отношенията между тях, новата функционалност, обогатява неимоверно много хармоничния език. Той се усвоява по-лесно, а в същото време придобива високо издържана колоритност.

Изследването на тази тематична материя предава на децата и нови знания за дихателно-телесния комплекс; нов начин на звукоизвличане; общото музициране и в резултата на него - подобряване на слуха, ансамбловите рефлекси и много други практически ползи.

Възоснова на тези процеси на изследването ще се опитаме да въведем изпълнителски, аранжорски, а най-вероятно и композиторски практики, които ще бъдат обогатени с извисената култура на ортодокса и ще съжителстват с брилянтната чистота на нашия фолклор. В същото време се надяваме да получим интерпретации и образци (авторски), които умело да съчетават старинно и съврвеменно звучене в едно изпълнение, или в едно произведение.

Не можем да премълчим и нещо, което сигурно за дълго ще остане в паметта ни (на нас - лекторите - Георги Попов и Елица Христова). Никога и никъде у нас в България досега нито един ръководител - домакин на нашия труд - не ни е предоставял по-добри условия за работа. Работните помещения задоволяват всякакви изисквания, залата, сцената, инструментите, техниката са изключително функционални. От сърце благодарим за неоценимото партньорство на г-жа Мария Градешлиева и целия колектив на НУФИ “Ф. Кутев” Котел.




24-02-2023

По проект "Пътуващо ателие" се осъществи ново партньорство с детска вокална група от 3 ОУ "Д-р Иван Селимински" в Сливен с ръководител г-жа Анна Илиева. Вчера децата получиха подарък от композитора Георги Попов - песнички по стихове на монахиня Валентина Друмева. Децата с радостно вълнение изпълниха пред ръководителите на "Пътуващо ателие" - д-р Елица Христова и Георги Попов - част от програмата, която подготвят за предстоящия им концерт. И деца и ръководители с  нетърпение очакват съвместната си работа.

Ателието се реализира с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ по Програма за възстановяване и развитие на организации в областта на любителското творчество '22.



10-02-2023
След успешно завършилото с Коледен концерт ателие с деца от 2 В клас, през втория учебен срок започнаха нови занимания по проект "Пътуващо ателие", реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура" по "Програма за възстановяване и развитие на организации в областта на любителското творчество" '22 с участници от столичното 7 СУ "Св. Седмочисленици". Новите ателиета са две. 
Първото е за децата от началния курс (от 2 до 4 клас) и ще ги запознае с основите на ансамбловото пеене, ще научат нови детски песнички по стихове на Стоян Попов (Чичо Стоян) и музика на Георги Попов, част от които ще се опитат да запишат. Желаещите участници са повече от 100, но ще бъдат избрани най-добрите, за да може за краткото време на проекта да бъдат постигнати и показани добри резултати. 
Второто е наречено "Гласът" и е за желаещите ученици от 9 клас. Те ще се учат да владеят своя глас, чрез усвояването на основни певчески умения и изграждане на певчески навици. Ателието започна със седем участници, като все още могат да се включат и допълнителни желаещи.

05-02-2023

Композиторът Георги Попов написа нова литургия на български език, специално за работата по проект "Пътуващо ателие", реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура" по "Програма за възстановяване и развитие на организации в областта на любителското творчество" '22. Партитурата беше издадена и съвсем скоро ще започне работата по нейното разучаване с участници от района на Велики Преслав, Шумен и Варна, които ще се събират в манастир "Св. Вмчк Пантелеймон" в Патлейна, благодарение на домакинството на игумена архимандрит Константин (Вергов). Манастирът, от който тръгва книжовността на България, отново ще стане център на създаване и разпространение на изкуство и култура. 
Новата музика е написана в традициите на българското пеене, така наречения "болгарский роспев". 
Заниманията са отворени за всички желаещи.




15-01-2023
Първият концерт за 2023 година, организиран от "Младежко сдружение-България", ще представи нова българска камерна музика, неразривно свързана с българския род и Родина.
През 2023 година Сдружението посвещава концертите с тази програма на паметта на Васил Левски, отец Паисий и Неофит Рилски.
Музиката на Георги Попов в изпълнение на "Колегиум ОСАННА" ще прозвучи на 15 февруари /сряда/ от 19.00 часа в Музей "Борис Христов", ул. "Цар Самуил" 43 в София.
Събитието се осъществява в партньорство с Музей "Борис Христов" и с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура" по програма "Творчески стипендии" 2022.
Вход - 10 лева.


30-12-2022

Най-новият албум на "Колегиум ОСАННА" с музика на Георги Попов, реализиран по проект на Младежко сдружение-България, с финансовата подкрепа на Министерство на културата и в сътрудничество със сдружение Светъл звън вече може да се слуша в най-популярните платформи за музика: https://distrokid.com/hyperfollow/collegiumhosanna/from-the-hearth-of-bulgaria 

https://open.spotify.com/album/01mg5YRIwNTPtptmSjmZOr 


28-12-2022
Представянето на новия диск на "Колегиум ОСАННА" с музика на Георги Попов ОТ СЪРЦЕТО НА БЪЛГАРИЯ по проект на "Младежко сдружение-България", реализиран с финансовата подкрепа на Министерството на културата в сътрудничество със сдружение "Светъл звън", вече може да се гледа в YouTube.


21-12-2022

На 27 декември, когато отбелязваме 150 години от раняването и залавянето на Васил Левски, да станем съпричастни към делата на нашите герои, чрез своеобразния музикален Пантеон, създаден от композитора Георги Попов. Заповядайте на онлайн представянето на най-новия диск на "Колегиум ОСАННА" - линк.

Музикалният албум е реализиран по проект на "Младежко сдружение-България", в сътрудничество със сдружение "Светъл звън", с финансовата подкрепа на Министерството на културата '22.



17-12-2022



02-12-2022
Третото издание на ежегодните "Гергьовски песенни празници-Елена" ще се проведе от 5 до 7 май 2023 година. С актуализирана информация за условията за участие и провеждането на фестивала може да се запознаете в секцията на фестивала.

30-11-2022
Новият ни проект "Трако-византийската интонация в църковната и народната песенни традиции" в партньорство с НУФИ "Филип Кутев" - Котел, получи частично финансиране от Национален фонд "Култура" по програма "Творческо развитие", модул "Организатори" и ще се реализира в следващите месеци. Благодарим за подкрепата и очакваме с нетърпение срещата с децата и учителите! 

08-11-2022

На днешния Архангеловден "Колегиум ОСАННА" Български колегиум Осанна / Bulgarian Collegium Hosanna взе участие в храмовия празник в с. Осиковица. Празничното богослужение беше отслужено от архимандрит Константин (Вергов), игумен на манастир "Св. Пантелеймон" в Патлейна, Велики Преслав и архимандрит Йоан от Правешкия манастир "Св. Теодор Тирон".

Хората, изпълнили старинния храм, с радост посрещнаха изпълненията на софийския ансамбъл.

Гостуването стана повод за договарянето на ново партньорство по проект Пътуващо ателие, реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“/ National Culture Fund, Bulgaria. Предстои уточняването на графика за съвместните дейности.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!


01-11-2022

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

На 30 октомври, в навечерието на този хубав български празник, участници от ателиетата по проект "Музиката в нас", реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура" по програма "Подкрепа на частни организации в областта на любителското изкуство 2021" направиха концерт. За повечето от тях това беше дебют пред публика. Вълнението беше голямо, но и желанието за още повече работа се усили. Въпреки, че поради заболяване, групата остана по-малка, певците се мобилизираха и от сърце изпълниха програмата, за да зарадват публиката.

Пожелаваме на всички светъл празник и да носят в сърцата си примера на българските будители от всички времена!

На многая лета!

снимки

14-10-2022

ПОКАНА



05-10-2022

“МУЗИКАЛЕН ПАНТЕОН” ЗВУЧА НА КОНЦЕРТИТЕ НА “КОЛЕГИУМ ОСАННА”, РЕАЛИЗИРАНИ С ФИНАНСОВАТА ПОДКРЕПА НА МИНИСТЕРСТВОТО НА КУЛТУРАТА

Ансамбълът “Колегиум ОСАННА” се състои от певци, които са и инструменталисти. Последните дни на септември те гостуваха с концерти в градовете Добрич, Варна, Шумен и Ловеч. Концертите са част от проекта на “Младежко сдружение-България” в партньорство с библиотеките в страната “Невидими пространства и форми”, реализиран с финансовата подкрепа на Министерството на културата.
Програмата, с която гостуваха в Североизточна България е изградена от съвременни творби на композитора Георги Попов - пет малки кантати за гласове и пиано, седем клавирни и три цигулкови миниатюри.

Музиката може да бъде определена като “трудна” за слушане. В кантатите и инструменталните пиеси са използвани атонални структури, усложнена хармония, полифонични похвати, епизоди със сериални похвати и други композиционни средства. В същото време слушателят има чувството, че слуша нова музика, която въздейства успокояващо чрез някаква странна, необяснима връзка със старинна предхристиянска или раннохристиянска музика. Такива образци до нас не са достигнали, но тук не става дума за цитати, а за евентуална интонационна близост. Най-вероятно дългото над 20 годишно изучаване на християнска музика от композитора Георги Попов и диригента доктор по източно пеене Елица Христова са внесли този дух в произведенията и в изпълненията.

На 14 октомври 2000 г. Попов и Христова заменят светската сцена с храмовия сакрален полумрак. Сега започват да се раждат нови плодове от този дългогодишен труд. След създаването на около 30 литургии (9 от които на чужди езици) и стотици произведения от всички богослужебни жанрове, Попов и Христова се обръщат към извънхрамовото пространство на близката ни и далечна история и към мистичната духовна връзка на “отсамното” и “отвъдното”.
Навсякъде програмата бе приета сърдечно и с разбиране. Публиката не беше многобройна, но в Добрич и особено в Ловеч тя впечатли със своето дълбинно, духовно-интелектуално, емоционално-музикално и драматургично проникване не само в кантатите, чийто текст е все пак насочващ, но и в инструменталните произведения. Слушателите, особено в Ловеч, проявиха ерудираност, която респектира.

Ето какво сподели след концерта г-жа Димитрина Дренска - диригент, нач. отдел “Образование, култура, вероизповедание, туризъм” в община Ловеч: "Отдавна не бях посещавала концерт с изпълнения на съвременна българска музика. Познавам някои от духовните произведения на композитора, но никога досега не съм слушала негова светска музика и с интерес посетих концерта.
„Колегиум ОСАННА” представи четири малки кантати за пиано и гласове по стихове на Иван Вазов. От “Епопея на забравените” – “Раковски”, “Левски”, “Паисий” и от “Тъгите на България” – “Лейди Странгфорд” и малка кантата върху един от първите анонимни поетични текстове в българската литература “Похвала за цар Симеон”. Прозвучаха клавирни и цигулкови миниатюри, изпълнени от Елица Христова и Борис-Михаил Попов.
Концертът се проведе във фоайето на библиотеката. Очаквах да бъде в някоя от нейните зали, но след като послушах разбрах идеята на организаторите. От една страна бяхме в храма на словото, а от друга страна акустиката напомняше на църковната, което от своя страна внушава усещането за връзка между земното и небесното. Силно въздействие оказва и звукоизвличането при пеенето, което е малко по-особено от обичайното. Слушаш светска музика, но тя звучи молитвено.
Мелодиката на кантатите е многопластова, съчетана е със специфичен хармоничен език и по някакъв начин напомня българския мелодичен стил. Няма го оперния блясък, звучи вглъбено, смирено, мистично… Заслушваш се в познати от детството текстове и потъваш във времето на Възраждането. Чуваш Левски, Раковски, Паисий и се прекланяш. Кантатите за мен са симбиоза между старинното и съвременното. Как ли биха прозвучали в изпълнение на смесен хор?
Харесаха ми клавирните миниатюри. Видях композитора в друга светлина. Миниатюрите са бисерчета за размисъл…Малки, но много дълбоки. Съжалявам, че публиката ръкопляскаше между тях. Аз имах нужда от тишина, от време за размисъл.
Цигулковите миниатюри бяха един отличен завършек на вечерта. От тях струеше младост и радост.
Един много български концерт! Аплодисменти!"
Г-жа Веселина Мончева, нач. отдел Читалня в библиотеката в Ловеч сподели:
"По време на вашия концерт в Ловеч, докато изпълнявахте малките кантати, неволно се върнах в спомените си години назад и направих асоциация на музиката на вашия композитор Георги Попов, с музиката на Йоан Кукузел.
А тъй като съм учила някога философия, имах и афинитет към Платоновите идеи, може би под въздействие на миниатюрите за клавир и цигулка, които изпълнявахте същата вечер, сякаш визуализирано, в картини "преживявах" именно учението на Платон за душата... Как индивидуална душа на всеки един от нас, в определени духовни състояния "си спомня" за истинския свят - Светът на Идеите, откъдето всъщност идва тя (Душата) и ни нашепва за Истината... За всичко онова, което е важно, ценно и значимо за нас и живота ни, което е много по-различно и автентично като преживяване от всичко друго, което ни заобикаля. Преживявах идеите за красиво, истинно и непреходно, вечно, по начин, по който само интуитивно може да се долови...
Така под въздействие на вашата музика (на "Осанна"), прекарах една пълноценна вечер, изпълнена с много емоционални и духовни преживявания, които не бях усещала по подобен начин на никой друг концерт.
Чудесни сте!!!
Благодаря ви за изпълнението и посещението - на целия колектив!"
Музикантите очакват новите си срещи с публиката в София, а до края на годината предстои издаването на компактдиск с тази програма по проект “От сърцето на България”, реализиран с финансовата подкрепа на Министерството на културата.
Аудиовизуалните и рекламните материали по проекта са направени със съдействието на сдружение "Светъл звън", Ивайло Янев, Светла Петкова.

Снимки от събитията може да видите на ТУК.
„Колегиум ОСАННА“ се състои от певци и инструменталисти от различни възрасти и националности, които създават и изпълняват старинна и съвременна духовна музика.
Изпълненията на музикантите във Виена, Париж, Москва, Рим, Белград, София, Солун и много други, сред които участието на 28 и 29 юни 2019 г. в празничните богослужения в Базиликата „Св. Петър“ във Ватикана, винаги са предизвиквали неповторими и незабравими духовни преживявания сред слушатели от цял свят.
В тази програма Колегиум ОСАННА е в състав:
д-р Елица Христова - диригент, пианист
Георги Попов - композитор, баритон
Олга Цветкова - сопран
Боряна Терзиева - мецосопран
Борис-Михаил Попов - бас


21-09-2022
















Премиерни изпълнения на Колегиум ОСАННА в библиотеката
На 20 септември 2022 г. фоайето на библиотеката се огласи с прекрасната духовна музика на Колегиум ОСАННА. Концертът е организиран по проект на Младежко сдружение-България, Невидими пространства и форми”, с финансовата подкрепа на Министерство на културата ’22 и включва поредица от концерти в различни градове на страната.
Директорът на библиотеката Теодора Денкова представи Колегиума - един от най-ярките и интересни изпълнителски колективи в България. Програмата включваше изпълнения на произведения на композитора Георги Попов, полагащи основите на един своеобразен музикален Пантеон. Прозвучаха малки кантати за пиано и гласове по стихове на Иван Вазов - от „Епопея на забравените” – „Раковски” (с фрагмент от неговото „Символ верую”), „Левски”, „Паисий”, от „Тъгите на България” – „Лейди Странгфорд”, клавирни и цигулкови миниатюри, както и малка кантата върху един от първите анонимни поетични текстове в българската литература „Похвала за цар Симеон”.
В тази програма Колегиум ОСАННА бе в състав д-р Елица Христова - диригент, пианист, Георги Попов - композитор, баритон, създател на Колегиума, Олга Цветкова - сопран, Боряна Терзиева - мецосопран, Борис-Михаил Попов - бас, цигулар.
За идеята на проекта, талантливите музиканти споделят: „Избрахме специално библиотеките за представянето, за да привлечем аудиториите към библиотеката, като духовно средище.... Книгата не е само това, което изглежда като печатно издание, тя носи със себе си духа на автора, духа на темата и произведението. Когато човек отвори Шекспир и чете „Сън в лятна нощ“ може да долови онзи дух, който Менделсон е превърнал в прекрасна музикална форма със същото заглавие. В стихосбирките живеят и песни, в романите и симфонични и оперни форми, така че да контактуваш с книга в присъствието на още хиляди томове, това значи да контактуваш с хиляди написани литературни, научни и всякакви други произведения, и може би с още толкова ненаписани по тях музикални форми, живописни платна, скулптури, филми и др. С изпълненията на духовна химнографска музика и музика по текстове на Вазов искаме да привлечем вниманието на аудитория от различни поколения към този библиотечен дух и скритите във всяка книга още несъздадени произведения от другите изкуства.“
Благодарим на Колегиум ОСАННА, за избора на библиотечното пространство и за незабравимите духовни преживявания.

Регионална библиотека "Дора Габе", Добрич https://www.facebook.com/groups/247479305287578/permalink/5443938012308322/

30-08-2022


27-08-2022
Предстоят концертите на "Колегиум ОСАННА" по проект, реализиран с финансовата подкрепа на Министерство на културата '22. Ще се радваме да споделите с нас духовната радост от музиката и поезията!

25-08-2022

Поради доскоро неясната епидемична обстановка тази година "Песенните празници - Осиковица" ще се проведат на 8 септември с участието на "Колегиум ОСАННА"

Споделяме отново филмът на Ивайло Янев от 2021 г., получил награда от конкурса "Кино в длан" - Пътят към една мечта.

09-08-2022

Вече са уточнени датите на предстоящите концерти през септември, реализирани с финансовата подкрепа на Министерство на културата. Очаквайте ни на 20 септември в Регионална библиотека "Дора Габе" - Добрич, на 23 в Градска художествена галерия-Варна/Varna City Art Gallery, на 27 в Регионална библиотека "Стилиян Чилингиров" - Шумен и на 29 в Регионална библиотека "Проф. Беню Цонев" гр. Ловеч.

01-08-2022

Нашият проект "Невидими пространства и форми" за представяне на духовна музика в партньорство с библиотеките в страна ще продължи да се реализира с финансовата подкрепа на Министерство на културата. Очаквайте повече информация в следващите дни и на страницата на проекта Невидими пространства и форми | Facebook.


29-07-2022

28 юли 2022 - след празничната св. литургия, отслужена от архим. Константин (Вергов), игумен на манастир "Св. Пантелеймон" в Патлейна, в съслужение със свещеници от различни краища на България, за дарителите и спомоществователите на обителта.


24-07-2022

За поредна година, по покана на архимандрит Константин, игумен на манастир "Св. Пантелеймон" в Патлейна, "Колегиум ОСАННА" ще вземе участие в храмовия празник. На 27 и 28 юли (когато се отслужва литургия за ктиторите и дарителите на манастира) отново ще звучи света Златоустова литургия на съвременен български език, написана от Георги Попов по проект, започнал през 2015 г., който включва създаването на музика върху литургичния текст на св. Йоан Златоуст на съвременни европейски езици, нейното изпълнение и разпространение. 

Литургично-евхаристийното настроение присъства в партитурата на всеки език, чрез интонационните особености, характерни за музикалната култура на народа, говорещ на съответния език. До този момент са написани литургии на английски, френски, немски, италиански, гръцки и български език. Партитурата на български език е написана през 2018 година по молба и на отец Константин.

Манастирът "Св. Пантелеймон", близо до Велики Преслав, е основан през IX век, тук са творили учениците на светите братя Кирил и Методий, тук през 907 г. като монах умира св. княз Борис-Михаил. 


Да почетем заедно паметта на свети великомъченик Пантелеймон, свети Седмочисленици и успението на свети Климент, архиепископ Охридски!

18-07-2022


14-07-2022

Запис от онлайн представянето на Музикална колекция с великопостни песнопения може да видите ТУК

С част от колекцията може да се запознаете в YouTube:

10-07-2022

Периодът на Великия пост е една особена, неповторима част от годишния цикъл. В тези юлски дни, макар и далеч от този период, диригента д-р Елица Христова предлага на Вашето внимание една разнообразна музикална колекция, в която се преплитат множество нюанси, оформящи богатата палитра от епохи, жанрове и стилове на православната музикална култура. Далеч от стремежа за цялостно представяне на  това многообразие тя отправя покана към всички, за които ще е интересно да преминат малка част от духовния път, по който ни води тази музика. Благодарност за неизменната творческа помощ на композитора Георги Попов, на изпълнителите от "Колегиум ОСАННА", на невероятния майстор на звука Ивайло Янев! Благодарност и към Национален фонд „Култура“ за финансовата подкрепа!


09-07-2022

На тази дата преди 172 години (9 юли 1850 г.) в красивото подбалканско градче Сопот се ражда Патриархът на българската литература Иван Вазов. Трябва да влезем поне за малко в благоговейна храмова тишина, за да доловим могъщата благодатна божествена сила, изляла се върху скромния български дом на Вазови.

Патриархът и строител на неръкотворния ни Пантеон, приласкавайки на братя и сестри душите, на герои знайни и незнайни съградил е дом изящен, скръбен, строг на българската памет, род и чест. 

Младежко сдружение-България Ви поздравява с малката кантата "Левски" из "Епопея на забравените", музика Георги Попов, в изпълнение на "Колегиум ОСАННА", документален запис на Ивайло Янев.


28-06-2022

В края на 2021 г., водени от родолюбиви, донякъде “възрожденски” чувства решихме да свържем проекта “Премиерни изпълнения” с извън-храмовото, но свято библиотечно пространство, приютило паметта на човешкия род и неговите елитарни идеи.

В тези “хранилища” на извисеността се съхраняват, редом със световните образци, и нашите български шедьоври.

Концертната програма се състои от пет малки кантати за пиано и гласове.

Четири от тях по текстове на Иван Вазов - “Раковски”, “Левски” и “Паисий” - от “Епопея на забравените” и “На Лейди Странгфорд” от “Тъгите на България”.

Последната е по анонимен текст от Х век “Похвала на цар Симеон”. Кантатите са малки и всяка една от тях трае около 5-6 минути.

Във втората част на концерта се изпълняват 12 клавирни миниатюри, чиято обща трайност е около 28-30 минути, т.е. целият концерт има продължителност около 1 час. При такъв репертоар - едни от най-близките до всяко българско сърце произведения на Иван Вазов, при такова време, в което много близко се подредиха юбилеите на Раковски, Вазов и св. отец Паисий, се подведохме към решението да направим премиерните музикални изпълнения в библиотеките.

Първата странна реакция се получи в Столична библиотека. Там бяха подредили столове във фоайето, имахме осигурени условия за концерт, имаше и служителка, която почти не контактуваше с нас и много шум от площад “Славейков”, на който колеги - улични музиканти припечелваха.

Още по-голямата изненада обаче дойде в Пловдив.

В един от най-красивите, най-старинните и най-духовните градове на България концертът на “Колегиум ОСАННА” трябваше да започне в 19.00 ч. на 28 юни 2022 г.

В този град винаги бяхме посрещани с най-топла и приятелска прегръдка от страна на колеги музиканти, приятели, публика и неповторимата атмосфера на всяко кътче на града. Сега трябваше с усилие от наша страна да преглътнем комунистическо-демоничния интериор на някакво хамбар-хале-фоайе, в което нямаше дори столове за публиката.

Минах край неприветлив гардероб, после поех по стълба, в чийто край грееше високата температура на соцреалистична стенопис, след стълбата в средата на горния етаж се натъкнах на кресло или канапе, в което беше струпано тялото на служител, явно натоварен с организацията на концерта, или може би да оказва някаква помощ, ако се наложи. Когато се приближих и учтиво го поздравих, той дори не помръдна, поне да създаде лъжливото впечатление, че би желал да стане, но в момента няма толкова сили, желание и възпитание. Поинтересувах се за три важни неща за всички концертиращи.

- Имате ли тоалетна?
- Да! На долния етаж!
- Благодаря! А столове?...
- Не!...
- Цялата публика правостояща ли е в тази баня?
- Да!..
- Имате ли стая за преобличане?..
- Не!...
- Пианото Ви е отвратително разстроено!....
- ?!?...

Съжалявам за пловдивските ни слушатели, които стоически издържаха в отвратителната спаружваща атмосфера на този садистично конструиран парник.

Преди концерта самите организатори ни определиха час в 19.00 за начало на концерта, а на място, най-безцеремонно ни предупредиха, че трябва да свършим в 19.45. Програмата ни, както казахме, беше около час, но се наложи да я съкратим.

Концертът мина прекрасно! Публиката ни аплодира дълго и сърдечно. Колегите, които бяха дошли се чувстваха задължени да се извинят за простащината, дебелокожието, невъзпитанието и липсата на елементарна музикална култура.

Благодарим на винаги отзивчивата и вдъхновяваща пловдивска публика и се надяваме да се срещнем на по-нормално и човешко място. От неудобство няма да спомена името на тази библиотека, на тази културна институция.

 П.П. Преди две години, когато бяхме в Рим, ми попадна интервю на Пламен Джуров. Не си спомням пред кого беше интервюто, но диригентът, на когото аз много вярвам, твърдеше, че в България, особено в провинцията, няма към кого да се обърнеш, за да сложат поне един подиум на сцената. Тогава това ми се стори малко пресилено, но днес виждам, че истината е такава.




23-06-2022

23.06.2022 г., Фоайето на Столична библиотека, пл. “Славейков” 4. Участващите в концерта - Колегиум ОСАННА - певци, инструменталисти, диригент, тонрежисьор са тук около час по-рано. Провеждат се разпявания, звукозаписни проби, разсвирвания и всякакви дейности, предхождащи един концерт.

Постепенно пристигат първите слушатели. Изпълнителите са приятно изненадани, защото сред публиката личат университетски преподаватели, професори музиканти, колеги, филолози и други.

Концертът започна със силен вдъхновяващ импулс. Призивното начало на кантата “Раковски” увлече изпълнителите в най-голямата дълбочина. Публиката не устоя и последва изпълнителите с готовност. В края на първата кантата прозвучаха искрени, силни и продължителни аплодисменти.

Втората малка кантата беше по Вазовия текст, посветен на Левски. Това изпълнение се превърна в емоционален център, изпълнен с професионална прецизност.

Третото произведение - “Паисий” - носи идея за битемпоралност, или различно протичащо време, както и историческо безвремие. Композиционният език предава тази сложна темпорална картина чрез сериални и клъстерни натрупвания, които бяха отбелязани от присъстващите колеги. Тази партитура е по-обемна и може би има нужда от още малко време, за да се разположат по-точно дяловете й в съзнанието на изпълнителите.

Четвъртото произведение е “На Лейди Странгфорд”. Това е най-кратката, но може би най-трудната партитура за женските гласове. Съществува и стилова трудност, понеже в едно и също време в различни гласове на певците и клавира се провеждат интонации, характерни за българската и английската музика от епохата.

Петата кантата е светла, но в същото време със сурова звучност, на фона на непрекъснат камбанен звън. Според автора, интонацията й е по-дълбинно старинна от днешната фолклорна повърхност.

В края на концерта дванадесетте клавирни миниатюри и Елица Христова, на която те са посветени, доведоха публиката до абсолютен статичен екстаз - многопосочен и дълбинно истинен.

Накрая аплодисментите не стихваха дълго!

Благодарим на Бог за всичко и за тази прекрасна и вдъхновяваща публика!

Благодарим на любезните домакини!

Благодарим и на Национален фонд “Култура”!





15-06-2022

ПОКАНА ЗА СВИКВАНЕ НА ОБЩО СЪБРАНИЕ

 

Управителният съвет на сдружение с нестопанска цел „Младежко сдружение-България” на основание чл. 23 от Устава на сдружението, във връзка с чл. 26, ал. 1 от ЗЮЛНЦ свиква ОБЩО СЪБРАНИЕ, което ще се проведе на 15 юли 2022 г., от 18.00 часа в гр. София, ул. „Кърниградска” №2, вх.Б, ет. 4, ап. 8, при следния ДНЕВЕН РЕД:

1. Представяне и гласуване на Отчетен доклад на Управителния съвет на сдружението за дейността на „Младежко сдружение-България” за 2021 г.;

2. Представяне и приемане на Годишен Финансов отчет на Управителния съвет за 2021 г.;

3. Информация за предстоящи участия в програми за финансиране през 2022;

4. Разни.

В случай, че не се явят необходимия брой членове, на основание чл. 27 от ЗЮЛНЦ, Общото събрание ще се проведе от 19.00 ч. на същото място и при същия дневен ред и ще се счита редовно, независимо от броя на явилите се членове. 

д-р Елица Христова

председател на УС

13-06-2022


27-05-2022

Наближават концертите на "Колегиум ОСАННА" ОТ СЪРЦЕТО НА БЪЛГАРИЯ.
Библиотечното пространство е изпълнено с благодатни енергии. В него между милионите страници живеят идеи, мисли, теми, открития, проекти, прозрения и всички превъплъщения на Онова Слово, което уплътняваше всяка Божествена идея и я превръщаше в оживотворена материя.
В това извън храмово, но свято пространство, Колегиумът ще изпълни за първи път произведения на композитора Георги Попов, написани през последната година, полагащи основите на един своеобразен музикален Пантеон на българската история. Това са четири малки кантати за пиано и гласове по стихове на Иван Вазов. От “Епопея на забравените” - “Раковски” (с фрагмент от неговото “Символ верую”), “Левски”, “Паисий” и от “Тъгите на България” - “Лейди Странгфорд”. За първи път ще прозвучат и 12 клавирни миниатюри - зареяни в обиталищата на безкрая, както и малка кантата върху едно от първите стихотворения в българската литература “Похвала за цар Симеон”.
Концертът е част от поредица концерти, организирани по проект на “Младежко сдружение-България” Невидими пространства и форми, реализиран в партньорство с много библиотеки в страната. 
Първото събитие е на 23 юни в Столична библиотека, а второто на 28 юни в Народна библиотека “Иван Вазов” в Пловдив. Те се реализират с финансовата подкрепа по програма “Музикални инициативи I” 21 на НФ “Култура”.

26-05-2022

На 26 май в параклиса „Св. мчк. Георги софийски най-нови“ на Университетска болница „Александровска“, беше отслужена празнична св. литургия и молебен за лекарите и медицинските работници на болничния комплекс.
Богослужението бе оглавено от Негово Преосвещенство Тивериополски епископ Тихон в съслужение с Протосингела на Софийска света митрополия архимандрит Василий, Председателя на настоятелството протойерей Радослав и йерей Димитър.
Утреното богослужение и св. литургия бяха огласени от певците на "Колегиум ОСАННА", чиито песнопения придадоха още повече тържественост на събитието.
Сред богомолците и гостите на празника бяха Директора на УМБАЛ „Александровска“ д-р Атанас Атанасов, лекари, медицински сестри, здравни специалисти, служители и болни.
 
24-05-2022

 ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

... и сега, отци всеблажени, не преставайте да се молите за нас на Христа, нашия Бог!
С вяра и любов Вас величаем!

https://youtu.be/fsiApRWykJA

09-05-2022

"Гергьовски песенни празници - Елена", 5-7 май 2022 завладяха сърцата на участници и публика. Хроника, отзвук и галерия от снимки може да разгледате в страниците на Празниците. 

www.gppelena.blogspot.com

www.facebook.com/gppelena

До нови срещи през май 2023 в Елена!

26-04-2022

Наближават "Гергьовски песенни празници - Елена", 5-7 май 2022 - празници на българското музикално изкуство. 
Следете информация на страниците ни:

www.gppelena.blogspot.com

www.facebook.com/gppelena

20-04-2022

Да посрещнем Пасха с музиката на "Колегиум ОСАННА". 
Заповядайте на богослуженията от Страстната седмица и Великден в храм "Св. Троица" с. Нови хан!

19-04-2022

На 18 април 2022 г. ръководителите на "Колегиум ОСАННА" Елица Христова и Георги Попов взеха участие в предаването „Седмицата в 150 минути“ на ТВ Шумен.
Там те представиха филма „Искри“, създаден по едноименния проект на „Младежко сдружение – България“, реализиран с финансовата подкрепа по програма „Социално ангажирани изкуства“ 21 на НФ Култура.
Разказаха още за успешно реализираните в България и Италия проекти на сдружението, както и за бъдещите си творчески планове. 

Може да проследите разговора ТУК.

18-04-2022

С благодарност към всички съпричастни на нашето дело за прекрасните изпълнения, дизайн, снимки и публика! Вижте! 

До нови срещи!

10-04-2022

Празничен концерт на "Колегиум ОСАННА" за Цветница ще се състои на 17 април в храм "Св. Троица" в с. Нови хан. В програмата са включени православни песнопения на шест европейски езици. Да споделим големия празник с музиката на Георги Попов!

19-03-2022

На днешния ден - 19 март - композиторът Георги Попов навършва 65 години. 

Наред с музикалното си творчество, със своята неизчерпаема творческа енергия той е вдъхновител и създател на повечето творчески проекти на нашето сдружение. 

С малка част от богатото му творчество може да се запознаете на нашия канал https://www.youtube.com/channel/UC3v_Tc9LiG1FnylZprrNzcg

Пожелаваме му още много плодотворни години в служба на българския род, вяра и култура!

На многая лета!

20-02-2022

Увеличава се броят на участниците в Музикалните ателиета по проект, който се реализира с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“. Пълна информация за възможностите, които предоставят ателиетата може да намерите в раздела с проект "Музиката в нас".

01-02-2022

Подготвят се нови материали за участниците в Музикалните ателиета за деца по нашия проект "Музиката в нас". Включете се и вие!

Музикалните ателиета са за деца, семейства, възрастни, учащи в музикални училища и академии. Запознайте се с нашия проект - https://ms-bg.blogspot.com/p/20212022.html

Телефон за контакт: 0877726494 - Elitza Hristova, диригент

e-mail: msbg2006@abv.bg

20-01-2022

За втора поредна година ще се проведат "Гергьовски песенни празници" - Елена, 5 - 7 май 2022.

В партньорство с НЧ "Напредък-Елена-1863", АИК "Даскалоливницата" и Община Елена, организаторите работят усилено по подготовката на този музикален форум. 

Повече подробности следете на страниците:

www.gppelena.blogspot.com

www.facebook.com/gppelena


12-01-2022

Запознайте се със създадените три групи Музикални ателиета, които предлагат нови възможности и програми за обучение, на сайта https://ms-bg.blogspot.com/p/20212022.html

ОЧАКВАМЕ ВИ!

Телефон за контакти: 0877726494 - Elitza Hristova, диригент

e-mail: msbg2006@abv.bg

09-01-2022

Активно заработиха ателиетата по нашия проект "Музиката в нас", ръководени от музиканти на Колегиум ОСАННА. 

Посетете страницата на проекта и се присъединете към нашите занимания!

28-12-2021

Сдружение „Светъл звън” се учреди през месец октомври 2021 г. и започна своята дейност с издаването на компактдиска „Честито Рождество Христово”, чието представяне беше по коледните и новогодишни празници на 2021 година. Песнопенията в диска са композиции и обработки на композитора Георги Попов и са записани по време на изпълнения на концерти и богослужения от Колегиум ОСАННА, продуцирани от "Младежко сдружение-България". Тези песнопения са резултат от дългогодишния труд и изследвания на композитора Георги Попов и диригента на Колегиума Елица Христова, доктор по богословие, в областта на българските православни песенни традиции. Те могат да бъдат използвани в богослуженията, могат да съпътстват и подкрепят Вашата молитва към Всевишния, могат да бъдат Ваша опора в леки или трудни моменти.
Първият тираж е почти изчерпан. Може да се сдобиете с един от последните дискове като изпратите съобщение.
Сдружение „Светъл звън” планира да издаде своя следващ продукт – компактдиск с песнопения за Възкресение Христово. Той ще бъде част от съвместни проекти с музикантите от Колегиум ОСАННА и "Младежко сдружение-България".

27-12-2021

След успешно приключилия проект "Искри" на Младежко сдружение-България, реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“, по програма "Социално ангажирани изкуства" 2020, дейността ни с хората от Дома за сираци в с. Нови хан успешно продължава.  

Заедно посрещнахме Рождество Христово в храма. Топла, празнична, уютна и задушевна атмосфера донесоха съвместните изпълнения на коледни песни. Деца и възрастни от Дома, от селото и от църковния хор изпълниха с рождественска светлина и радост сърцата на слушателите.

Слушайте музикалния албум ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО на Колегиум ОСАННА с музика от Георги Попов, който ще Ви потопи в празничната атмосфера. Дискът е издаден през декември от сдружение за култура "Светъл звън".

СВЕТЛИ И БЛАГОСЛОВЕНИ ПРАЗНИЦИ!

https://youtu.be/cASLV53Hf0s


26-12-2021

По наши проекти, реализирани с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура", на 25 декември 2021 г. в храм "Св. Троица" в с. Нови хан след празничната св. литургия, отслужена от предстоятеля на храма о. Григор, се състоя малък, но мил и затрогващ концерт. 
Участниците бяха деца от селото и приюта, няколко жени от същата общност и от църковния хор.
Програмата включваше: Две коледарски народни песни, обработени от Георги Попов, "Рождествена песен" по текст на Йордан Стубел и музика на Георги Попов, две песни по текст на Чичо Стоян (Стоян Попов) - и те написани от Георги Попов - "Дядо Коледа" и "Суроваки", както и популярната немска коледна месен "Елхови лес".
По дух, по съдържание, по настроение и по вокални трудности и шестте песни са доста различни и изискват опит в различни изпълнителски посоки.
Децата обаче се справиха блестящо. Те се "превъплътиха" в истински коледари, а бяха пет момиченца. Веднага след това се вглъбиха в рождествената песен и после със завидна смелост и настроение, покорявайки слушателите с необикновена звучност, невероятна лекота и хомогенност, особено при височините, със завладяващо празнично настроение, чистота и радост, обляха слушателите с рождественската светлина на своите души и на своето изпълнение!
От името на църковното настоятелство, от името на гостите и от свое име о. Григор благодари на малките певци и на тяхната "подкрепа" в лицето на трите хористки, след което остави участниците сами да се почерпят с бонбони и сладки за добре свършената работа.
За нас - техните ръководители - това беше подарената ни свише кулминация на празниците!
Честито Рождество Христово!
И подарявайте през тези празнични дни луксозния ни Рождественски диск, издаден в партньорство със сдружение "Светъл звън"!
Направете Вашите роднини, близки и приятели съпричастници на нашето изкуство.

24-12-2021

  ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО!

В утрешния светъл ден отново ще посрещнем Рождество Христово с празнична литургия и коледни песни. В храм "Св. Троица" в Нови хан ще пеят деца и възрастни от Дома за сираци "Св. Николай" и музикалните ни ателиета. Празничният концерт се реализира по проект "ДАР" и по проект "Музиката в нас", реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“/ National Culture Fund, Bulgaria.


01-11-2021
ЗАВРЪЩАНЕТО НА ХРИСТИЯНСКАТА МЕЛОДИКА ОТ ИЗТОКА И ЗАПАДА

Излезе новият албум "Инвенции на светлината" с музика на Георги Попов, записана от "Колегиум ОСАННА" и Ивайло Янев по проекти на "Младежко сдружение-България", реализирани през 2020/2021 с финансовата подкрепа на НФ "Култура" и Министерството на културата.
Албумът съдържа старинни и съвременни произведения от християнския свят.
Ако искате да смените времето и мястото, в което живеете, ако искате да си припомните и изживеете забравените ценности, ако искате да се докоснете до мъдростта на духовния свят, 
ПОРЪЧАЙТЕ новия диск на тази страница, или на е-mail: msbg2006@abv.bg.

Приятно слушане!

01-10-2021
Предстои промоцията на новия диск "Инвенции на светлината" със записи на "Колегиум ОСАННА", направени по проекти, реализирани през 2020-2021 с финансовата подкрепа на Министерството на културата и НФ "Култура".


***

30-09-2021

Излезе нов филм, реализиран по време на "Песенни празници" - Осиковица, 7-8 септември 2021.

Може да го гледате ТУК.

***

10-09-2021

"Колегиум ОСАННА" взе участие в "Песенни празници" - Осиковица, 6-8 септември 2021. Форумът се провежда с благословението на Н.В.Пр. Ловчански митрополит Гавриил по инициатива на г-н Емил Дангов и организационната подкрепа на Младежко сдружение-България. Вижте още


26-08-2021

Участието на "Колегиум ОСАННА" в ХХІІІ Международен фестивал "Панчевски дни на духовната музика", 27-29 август 202 е отменено поради заболяване.

***

Предстои участие на "Колегиум ОСАННА" в ХХІІІ Международен фестивал "Панчевски дни на духовната музика", 27-29 август 2021. 


Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура" 


***

17 юли 2021 - Колегиум ОСАННА участва в празника на с. Илинденци (общ. Сандански). Вижте още

Фоторепортаж: ТУК

Няма коментари:

Публикуване на коментар

ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО! СВЕТЛИ И БЛАГОСЛОВЕНИ ПРАЗНИЦИ! Един хубав подарък за всеки - музикален диск с празнични песни за Рождество Хрис...